6 Ay Ödemesiz Kredi Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

6 Ay Ödemesiz Kredi

Tüm dünyayı saran Korona virüs salgını nedeni ile düzenlenen ve Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ismi altında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından 6 ay ödemesiz kredi verilmektedir. Hane geliri 5 Bin TL altında olan kişilerin başvuru yapabileceği 6 ay ödemesiz kredi 10 Bin TL’ye ve 36 ay vadeye kadar kullanım imkanı ile sunulmaya başlanmıştır.

6 Ay Ödemesiz Kredi Nedir?

3 Devlet bankası tarafından kullanıma sunulan 6 ay ödemesiz kredi, pandemi nedeniyle iş yerini kapatmak zorunda kalanlar ile işini kaybeden kişilere ekonomik destek sağlamak amacı ile yürürlüğe sokulmuş bir kredidir. 3 Bin TL ile 10 Bin TL arasında kullanılabilecek kredi için % 0,49 oranında faiz uygulanmakta ve kredi taksit ödemeleri 6 ay sonra başlamaktadır.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Şartları

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi olarak başvuruların kabul edildiği 6 ay ödemesiz kredi için bazı şartlar bulunmaktadır.

• Kredi başvurusu için hane halkı gelirinin 5 Bin TL altında olması gerekmekte ve her haneden sadece 1 kişinin başvurusu kabul edilmektedir.
• Sadece 1 Bankaya Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ya da Halkbank aracılığı ile gerçekleştirilecek olan başvuru bilgileri kredi garanti fonuna iletilmektedir.
6 Ay ödemesiz Kredi başvurusu için Findeks kredi notu değerlendirmeye alınmamakta olup ayrıca kefil ya da ipotek talep edilmemektedir.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Genel Özellikleri

• Kredi başvurusu en az 3 Bin en fazla 10 Bin TL olacak şekilde yapılmaktadır.
• Kredi başvurusunda vade 36 aya kadar sağlanmaktadır ve ilk 6 ay ödemesiz kredi şeklinde kullandırılmaktadır.
• Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için uygulanacak olan faiz ise % 0,49 olarak belirlenmiş olup binde 5,25 oranında dosya masrafı tahsil edilmektedir.
• 6 Ay ödemesiz kredi geri ödemeleri için istediğiniz tarihi seçme imkanı tanınmaktadır.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası şubelerinden şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile de Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Ziraat bankası müşterisi olmayan kişilerin öncelikli olarak her hangi bir Ziraat Bankası şubesinde hesap açtırmaları gerekmektedir.

Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank 6 ay ödemesiz kredi başvurusu web sitesi üzerinden internet bankacılığına giriş yaparak ya da mobil bankacılık uygulaması ile gerçekleştirilebilmektedir. Menüde yer alan Başvurular alanından kredi başvuruları bölümüne geçmeniz ve gerekli bilgileri girerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Vakıfbank da hesabı olmayan kişiler ise öncelikli olarak şubeye giderek hesap açtırmaları gereklidir.

Halk Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvuru işlemleri için Halk bankasını tercih ediyorsanız Telefon bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Halk bank müşteri olmayan kişiler Halk bank web sitesinde yer alan kredi başvuru formu ile işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Cep telefonlarına gelecek olan kredi onay mesajı sonrasında şubeye giderek 6 ay ödemesiz kredi kullanma imkanları bulunmaktadır.

Başa dön