Borsadan Nasıl Para Kazanılır

Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Borsadan para kazanmak

Finans piyasalarında yatırım yapmak isteyen pek çok kişi ilk başlarda oldukça çekimser kalmaktadır. Çevresinden duyduğu borsadan nasıl para kazanılır hikayeleri ile çok heveslenir ama nereden başlayacağını da bilemez. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Borsaya nasıl Başlanır? Borsadan nasıl para kazanılır? Sorularına yanıt bulacağız.

Borsaya Nasıl Başlanır?

Borsa İstanbul da işlem yapabilmek için banka ya da finans kurumu aracılığı ile yatırımcı hesabınızın olması istenmektedir. Borsada aracı firma seçimi yaparken size sunacağı hizmetler ile birlikte güvenilirliği ve komisyon ücretleri oldukça önemlidir. Aracı firma seçimini yaptıktan ve yatırımcı hesabınızı açtıktan sonra ilk yapmanız Borsa eğitimi almak ve borsada ki piyasayı bir süreliğine takip etmeniz gerekmektedir.

Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

Borsada hisse senetleri fiyatlarının düşmesini ve yükselmesini etkileyen pek çok etmen vardır. Bu etmenleri yapacağınız temel analiz ve teknik analiz yöntemleri ile öğrenmeniz mümkün olabilmektedir. Teknik analiz ile yatırım yapacağınız firmanın durumunu, sektördeki yerini ve gelecekteki beklentileri yakından takip etmeniz, firmanın değer kaybı ya da değer kazancı sağlamasına neden olacak temel analiz öğelerini bilmeniz gerekmektedir.

Borsada kullanılan teknik analiz ise tüm finans piyasalarında ortak kullanıma sunulan teknik analiz yöntemleri ile aynıdır. Çeşitli grafikler ve indikatörler sayesinde borsada işlem gören şirketin hisse fiyatlarının geçmiş hareketleri değerlendirilerek kritik fiyat seviyeleri tespit edilebilmektedir.

Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Borsada para kazanabilmek herkesin anlattığı hikayelerdeki gibi çok kolay değildir. Öncelikle eğitimli ve deneyimli olmanız gerekli ki gerçekten borsadan para kazanmanız mümkün olabilsin. Deneyim ile birlikte zaman içerisinde kendi stratejilerinizi oluşturarak karlı işlemler yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sizlere Borsada nasıl para kazanılır sorusunu cevaplayacak stratejik ipuçları vermek istiyoruz.

• Borsada yatırım yaparken hedeflerinizi uzun vadeli tutmanız gereklidir. Borsada uzun vadeli hedefler belirlemeniz hem daha iyi kararlar vermeniz hem de risklerinizi kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Üstelik uzun vadeli hedefler ile yatırımınızı çok daha etkili planlama imkanınız olacaktır.
• Yatırımlarınız sonucunda alabileceğiniz risk miktarını belirlemeniz önemlidir. Risk toleransınızı bilmek borsada yatırım yaparken daha iyi kararlar almanızda etkili olacaktır.
• Borsadan nasıl para kazanılır sorusunun en can alıcı cevaplarından biri de günlük olarak piyasa ve fiyat takibi yapmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde uzun vadeli hedefinizden şaşmanıza neden olabilir.
• Finans piyasalarında yatırım yapıyorsanız ilk olarak duygularınızı kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Hisse senedi alım işlemi öncesinde yaptığınız analizlere güvenin, hangi fiyattan ne zaman satmaya karar verdiyseniz duygularınıza yenilmeden planınıza sadık kalın.
• Özellikle borsada işlem yapmaya yeni başlayanlar en kısa yoldan borsada para kazanma hevesine girmekte ve çok yüksek riskli yatırımlar yapmaktadırlar. Bu hataya düşmeden küçük karlar getirecek çok daha güvenli hisse senetleri ile işlem yapmaya başlamanız size ihtiyacınız olan deneyimi kazanmakta faydalı olacaktır

Başa dön