Cep Telefonu Alıp Nakite Çevirme

Taksitle Cep Telefonu alıp bozdurma, Nakite çevirme

Kara listede olanlar, kredi notu düşük olanlar ve bankalar tarafından kredi başvuruları reddedilen kişiler acil nakit ihtiyaçları için farklı çözüm arayışlarına gidebiliyorlar. Bu çözüm yollarından en sık tercih edilenlerden biri de cep telefonu alıp nakite çevirme bozdurma işlemi olmaktadır. Bu yöntemin ana prensibi ise faturalı hat üzerine taksitle telefon alınıp telefon bayisinde satılarak nakite çevrilmesi işlemine dayanmaktadır.

Son dönemlerde artan faturaya kredi ya da faturalı hatlara anında kredi adı altında pazarlanan bir hizmetle sıkça karşılaşmış olabilirsiniz. İşte cep telefonu alıp nakite çevirme işlemlerinin her geçen gün artması nedeni ile yepyeni bir sektör doğdu. Bu sektörde faturaya kredi verdiğini ifade eden firmaların güvenilirlikleri her ne kadar tartışma konusu olsa da işlemlerinizi GSM operatörlerinin mağazalarından yapmanızı da ayrıca tavsiye ederiz

Cep Telefonu Alıp Nakite Çevirme Nedir?

Cep telefonu alıp nakite çevirme işlemi için adınıza kayıtlı faturalı mobil hat sahibi olmanız gerekmektedir. Bağlı olduğunuz GSM operatörünün faturalı hatlar için düzenlediği kampanyalar doğrultusunda tarifenize ek 12 ile 24 ay taksit ile cep telefonu almanız mümkün olmaktadır. Aldığınız bu telefonu paketini açmadan telefon bayisine geri satarak acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Banka kredilerinden çok daha fazla maliyetli olan Cep telefonu alıp nakite çevirme işleminde hem taksitlendirme aşamasında faiz maliyeti oluşmakta hem de satış esnasında gerçek değerinin altında ürünü satmak zorunda kalınmaktadır. Ancak hiçbir şekilde kredi kullanma imkanı bulunmayan kişiler için ekstra bir çözüm yolu sunmaktadır.

Faturalı Hatlara Anında Kredi Koşulları

Faturalı hatlara anında kredi imkanı belirli koşulları taşıyan mobil hat sahiplerine verilmektedir. Kara listede olanlar için kredi imkanı sunan bu sistemden kredi notu düşük olanlarda sık sık faydalanmaktadır. Sadece faturalı hat sahiplerinin yararlanabileceği Cep telefonu alıp nakite çevirme işlemi nasıl ve hangi koşullarda yapılmaktadır?

  • Öncelikli olarak adınıza kayıtlı bir faturalı mobil hat sahibi olmanız istenmektedir.
  • 6 Aydan uzun süredir kullanıyor ve aylık fatura ödemelerinizi de düzenli olarak yapıyor olmanız aranan bir başka koşuldur.

Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom müşterileri için sürekli olarak tarifeye ek telefon kampanyaları düzenlemektedirler. Bu kampanyalar da koşulları taşımanız halinde 12 ay taksit ile telefon almanız mümkün olabilmektedir. Alınan bu telefonun paketini açmadan satarak acil nakit ihtiyacınızı gidermeniz mümkün olmaktadır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu işlem oldukça maliyetli bir işlemdir.

Faturaya Kredi Veren Firmalar

GSM operatörlerinin mağazaları haricinde Faturalı Hatlara Anında Kredi veren firmalarda bulunmaktadır. Bu firmalarında gerçekleştirdiği işlem cep telefonu alıp nakite çevirme ya da bir diğer değişle bozdurma işlemidir. Kurumsal bir kimlik altında aynı işlemleri yaparak kara listede olanlara kredi imkanı sağladığını belirten bu firmalara karşı size tek tavsiyemiz, firma seçimi yaparken dikkatli olmanız ve iyice araştırmanız olacaktır.

Başa dön