Emin Evim Güvenilir mi?

Emin Evim Güvenilir mi? Emin Oto Güvenilir mi?

1991 Yılında Emin Otomotiv olarak ticari hayatı başlayan ve 200’Li yıllarda herkesi ev sahibi yapma amacıyla El Birliği Sistemi misyonu ile başlatılan Emin Evim projesi bugün Türkiye de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Emin Evim Sistemi yapıtaşları el birliğinden doğmuş olsa da çoğu kişinin kafasını kurcalayan ve şüphe ile yaklaşmasına neden olan bir soru var. Emin Evim Güvenilir mi? Bu soruyu cevaplamadan önce Emin Evim nedir? Emin Evim sistemi özellikleri nelerdir? Sorularını cevaplamamız çok daha doğru olacaktır.

Emin Evim Nedir? Emin Evim Sistemi Nasıl İşler?

Emin evim sistemi bildiğimiz altın günü model alınarak ve tamamen el birliğine dayalı oluşturulmuş bir sistemdir. Belli bir değerde ki ev için belirli bir kişi sayısının toplanması sonrasında noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş ile her ay bir katılımcıya evi teslim edilmektedir. Emin evim siteminde ev sahibi olabilmek için ilk olarak bir katılım payı ödenmesi gerekmektedir. Daha sonraki aylarda ise başvuru sırasında ödemeyi taahhüt ettiğiniz aylık taksitlerin ödemesini düzenli olarak gerçekleştirmeniz istenmektedir.

Daha anlaşılabilir olması amacı ile örnek vermek gerekirse; 80 Bin TL değerinde bir ev alabilmek için Emin evim sitemine dahil olduğunuzda sizden 5 Bin TL tutarında bir katılım payı ödemenizi istemektedir. Sistemde sizinle birlikte ortalama 100 Kişi bulunacaktır. Noter huzurunda her ay yapılan çekiliş ile başvuru yapan kişiler teker teker ev sahibi olmaya başlamaktadır. Ancak bu süreçte taksitlerinizi de düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir.

Emin Evim Sistemi Özellikleri Nelerdir?

Faiz ödemeden, bütçenize uygun taksitler ile dilediğiniz şehirde ev sahibi olmak isteyen kişileri bir araya getiren emin evim sistemi özellikleri ile de dikkat çekiyor. Pek çok kişi tarafından Emin Evim Güvenilir mi? Sorusu soruluyor olsa da firmanın köklü bir geçmişi olması nedeni ile epey ilgi gören bir sistem.

• Öncelikli olarak faiz ödemeden tamamen elbirliği ve dayanışma sisteminin geçerli olduğu söylenebilir.
• Ev tercihinizi istediğiniz ilden ve ilçeden yapmanız mümkündür.
• Aylık tasarruf yapamayanlar için ideal bir sistem olarak lanse edilmektedir.
• Aylık taksitlerinizi bütçenize göre ayarlama imkanı sunulmaktadır. Kısa süreli maddi sıkıntı yaşamanız halinde ödemelerinizi dondurma imkanı verilmektedir.
• Emin Evim sisteminden ayrılmak istediğinizde katılım payı haricinde yaptığınız tüm ödemeleri geri alabilirsiniz.
• Aylık çekiliş ile o ayın ev alacak olan kişisi belirlenmektedir. Sistem aynı altın günü mantığı ile işlemektedir. Tek farkı başlangıçta ödenen katılım payıdır.
• Konut kredisi ile ev alma işleminden farkı ise faiz yükünün olmaması ve bütçeye göre kredi taksitlerinin ayarlanabiliyor olmasıdır.

Emin Evim Güvenilir mi?

Emin Evim sisteminin işleyişini ve özelliklerini tanıdıktan sonra emin evim hakkında en çok sorulan soruyu cevaplamak gerekli. Sistem olarak mantıklı ve akıcı bir işleyişi bulunuyor. Özellikle ilk aylarda Emin Evim ile ev sahibi olan kişiler oldukça şanslı. Ancak uzun bir süre çekilişte ismi çıkmayan ve emin evim ile ev sahibi olma hayali ile bekleyen kişilerin yavaş yavaş Emin Evim Güvenilir mi? Sorusunu sormaya başladıklarını söyleyebiliriz.

Eminevim şikayet başlıklı konuları incelediğimizde şikayetçi olan kişilerin çoğunlukla uzunca bir süre ev sahibi olamayıp beklediklerini görmekteyiz. Emin otomotiv’in köklü geçmişi ve 1991 yılından günümüze süregelen el birliği modeli nedeniyle her hangi bir sorun olacağı görünmüyor. Ancak sistemde alıcıyı koruyacak çok fazla yasal bir hak da yer almıyor.

Başa dön