En İyi Epilasyon Merkezleri

En İyi Epilasyon Merkezleri

Epilasyon merkezleri insanoğlunun var olduğu günden beri baş etmek zorunda olduğu büyük bir soruna çözüm getirmektedir. Vücutta oluşan istenmeyen tüyler hijyen ve estetik açıdan büyük bir sorundur. Aşırı tüylenme sorunu ise kullanılan ilaçlar ve hormonal bozuklulara bağlı olarak gelişebilmektedir. Tedavi sonlandıktan sonra kalan tüylerin epilasyonla yok edilmesi tekrarlamaması için önemlidir.

Epilasyonda yapılmak istenen kıl kökünün zayıflatılmasını sağlamaktır. İstenmeyen tüylerden acılı ve zahmetli yöntemler yerine en az 20 yıllığına kurtulmayı kim istemez. Bu tarz uygulamaları yapan merkezler sayesinde bu hayal gerçekten de mümkün olabilir. Ancak bunun sağlanabilmesi için bir miktar acı çekmeyi ve para harcamayı göze almak gerekmektedir.

Epilasyon Çeşitleri ve Uygulama Yerleri

Epilasyon merkezleri bünyesinde gerçekleştirilen kalıcı epilasyon çeşitleri, lazer epilasyon ve iğneli epilasyon olarak uygulanmaktadır. Geçici epilasyon çeşitleri ise ağda, jilet ve tüy dökücü kullanmak suretiyle olmaktadır. Bu yöntemlerde kıllar kısa bir süre içinde tekrar uzamaktadır. Üstelik kıl kökleri daha da güçlenmiş olarak geri gelmektedir.

Kalıcı olan epilasyon çeşitleri genelde hijyen koşullarına uygun olan merkezlerde yapılmalıdır. Bunlar haricinde yapılan yerler merdiven altı tabir edilen yerler olmakla beraber ciltte kalıcı ve ciddi hasarlara neden olabilirler. Epilasyon yaptırmak isteyen kimseler tercih yaparken bu konuda eğitimli olan kişilerin çalıştığı, ruhsatlı ve hijyenik merkezler olmasına dikkat etmelidirler.

En İyi Lazer Epilasyon Merkezleri

En iyi lazer epilasyon merkezleri hastanelerin bünyesinde kurulmuş olanlardır. Bu merkezler, genelde hastane doktorları ile koordineli olarak çalışmaktadırlar. Burada kullanılan aletler uzman personel tarafından kullanılmaktadır.

Bu alanda İstanbul epilasyon merkezleri arasında kurumsal anlamda çalışmalar yapan ve en bilineni Estethica’dır. Bunun yanında Özel Epiderm Poliklinikleri de kurumsal ve şubeleri olan köklü bir epilasyon merkezidir. Bundan başka özel sağlık kuruluşlarında kendi bünyelerinde kurulan estetik merkezlerinde epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Ankara da en iyi epilasyon merkezleri ilki Özel Form Polikliniği ile Özel Medilife Polikliniği’dir. Bunun yanında yine özel hastanelerin bünyesinde kurulmuş olan estetik kliniklerinde de epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.

İzmir de en iyi epilasyon merkezleri sıralamasının başında Özel Mediderm polikliniği gelmektedir. Esmira Estetik ise emsallerine göre daha pahalı olmasına rağmen gerek verdiği hizmetin kalitesi gerekse uzmanlığı nedeniyle en fazla tercih edilen epilasyon firmalarının başındadır. İzmir bünyesinde iğneli epilasyon yapan ve bu alanda en çok tercih edilen ise Özel Novar Klinik olarak öne çıkmaktadır.

İğneli Epilasyon Yapan En İyi Epilasyon Merkezleri

İğneli epilasyon, lazer epilasyon kullanılamayan ya da kullanımının etki sağlamayacağı düşünülen vücut bölgelerinde ve kıl köklerinin yok edilmesini sağlayan bir epilasyon uygulamasıdır. İğneli epilasyon lazer teknolojisine göre daha uzun süren ve nispeten daha fazla acı veren bir uygulamadır.

Ancak iğneli yöntemle yapılan epilasyon için kıl rengi önemli değildir. Çünkü burada direk kıl köküne yönelik kimyasal bir müdahale söz konusudur. Oysa lazerli yöntemde kıllardaki melanin maddesi ısıtılarak kıl folikülleri yakılır. Renk olmadığı zaman lazerin de bir etkisi olmamaktadır.

Bu gibi durumlarda iğneli yöntem çok daha ekonomik ve kesin bir çözüm olacaktır. Epilasyon merkezleri içinde bu yöntemi kullanan çok az kalmıştır.

Başa dön