En İyi Yüz Bakım Ürünleri

En iyi yüz bakım ürünleri

En iyi yüz bakım ürünleri hassas ciltlerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Cilt bakım ürünleri kullanılarak cildin temizlenmesi ve gözeneklerinin arınması sağlanmaktadır. Cilt, temiz bir şekilde bırakılmazsa cilt üzerinde siyah lekeler ve sivilceler meydana gelmektedir. Ciltte meydana gelen tüm lekeler ya da sivilceler, cildin her zaman kirli bırakıldığı anlamına gelmemelidir.

Bazı ciltler yapısı gereği yağlıdır ve bu ciltlerin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Yağlı ciltler düzenli olarak temizlenmediği zaman da sivilce problemleri görülmektedir. Makyaj yapan kadınların gözenekleri, kullanılan makyaj malzemeleri nedeni ile kapanmaktadır. Bu gözeneklerin doğru temizleyicilerle temizlenmesi gerekmektedir. Makyaj, iyice temizlenmeden yatılmamalıdır.

En İyi Yüz Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

En iyi yüz bakım ürünleri yüzün kaliteli bir şekilde temizlenmesinin yanı sıra, yüzün arınmasını ve nemlenmesini sağlamaktadır. Nem oranı düşük olan bir cilt de bazı cilt problemlerine yol açmaktadır. Kuru ciltlerin de leke oluşumuna yol açtığı bilinmektedir. Bu nedenle kuru ciltlerin nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Bazı ürünler, cildi temizlemesinin yanı sıra aynı zamanda cildi nemlendirmektedir.

Bu tarz ürünler oldukça işlevseldir. Mevsim geçişlerinde kuru cilt oluşumuna sıklıkla rastlanılmaktadır. Özellikle soğuk havalardan sıcak havalara doğru olan geçişlerde cildin doğru bakım ürünleri ile korunması gerekmektedir. Bakım ürünleri yetersiz kaldığında ciltte tahrişlerin oluşumu kaçınılmaz olmaktadır. Gözeneklerde toplanan kirin ve yağın düzenli aralıklarla temizlenmesi önemlidir.

Yüz Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılmalı?

En iyi yüz bakım ürünleri için farklı kullanım şekilleri bulunmaktadır. Ürünlerin sahip oldukları özel yapısı, kullanım şeklini belirlemede öncüdür. Bazı ürünler yüze sürülerek belirli bir süre beklendiğinde etkili sonuçlar vermektedir. Bazı ürünler de jel halde bulunur ve dairesel hareketlerle cilde uygulanmaları doğru kullanım şekli olmaktadır. Genel olarak tüm ürünlerin yüze dairesel hareketler eşliğinde sürülmesi gerekmektedir.

Yüz bakım ürünleri kullanılmadan önce cildin soğuk su ile ıslatılması önemlidir. Kişinin cilt tipine göre seçilen krem, avuca sıkılmalıdır. Avuçta bulunan jel, yüze dairesel bir şekilde sürülmelidir. Göz çevresi dışında yüzün tüm alanı bu şekilde jel ile kaplanmalıdır. Manuel olarak jeli sürmek istemeyenler için elektrikli yüz yıkama üniteleri de bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanmak, etkili sonuçlar elde etmede başarılıdır.

Cilt Tipini Doğru Belirlemek Önemli Mi?

En iyi yüz bakım ürünleri kullanımında, bu ürünlerin bol bir şekilde kullanılması sonuca doğrudan etki etmeyecektir. Yüz bakım ürünlerinin uygun cilt tipi belirlenerek kullanılmasına dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olarak seçilen ürünler istenen sonuçları elde etmek için son derece önemlidir. Kuru ciltlerde, nemlendirici bir özelliğe sahip olmayan ürünlerin tercih edilmesi, cildin yapısını korumaya yetmeyecektir.

Bu nedenle doğru cilt tipini dermatologlar aracılığı ile belirleyerek doğru ürünler kullanılmalıdır. Bazı ürünler, seyrek olan gözenekleri sıkılaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Cilt tipinin gözeneklere etki etmesi isteniyorsa doğru etki sağlayabilen ürünler tercih edilmelidir.

En İyi Yüz Bakım Ürünleri Seçiminde Kuru Cilt Tipi

En iyi yüz bakım ürünleri seçiminde cilt tipinin doğru belirlenmesi gerektiğini açıklamıştık. Bazı ciltlerin gözenekleri sıkı bir şekildedir ve son derece kapalı bir yapıya sahiptir. Derinin üst katmanı ince bir özelliktedir. Cilt mat bir görünümüne sahiptir ve ciltteki yağlanma oranı, kuruluktan dolayı düşük bir düzeydedir.


Bu cilt tipi bulunanların cildinde dökülmeler görülmektedir. Bu cilt tipine müdahale edilmezse, yüz bölgesinde yüksek düzeyde kaşınma durumu ve tahrişler meydana gelmektedir. Bu cilt tipine sahip olanların süt bazlı ürünleri sıklıkla kullanmaları gerekmektedir.

Normal Cilt Tipi

En iyi yüz bakım ürünleri kullanımında normal cilt tipine sahip olanların seçenekleri oldukça fazladır. Yüz, öyle bir yapıdadır ki, her bölgede yağ bezleri tarafından oluşturulan sebum üretimi orantılıdır. Bu cilt tipinde gözenekler sıkıdır. Diğer cilt tiplerine göre problemsiz bir cilt tipine örnek sayılabilir. Ciltte özel bir denge bulunmaktadır ve bu dengeyi bozmadan ürün kullanımı sağlanmalıdır. Ciltteki dengeyi bozmayan ürünlerin yumuşak bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Yağlı Cilt Tipi

En iyi yüz bakım ürünleri kullanımında yağlı cilde sahip olanların daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bu cilt tipinde, yağ katmanı cildi sarmaktadır. Bu nedenle gözenekler tıkanmış bir haldedir. Gözenekler ayrıca sivilce ve siyah lekeden dolayı da tıkanır. Cilt tipi yağlı olanların nazik ürünleri kullanması önemlidir. Sabunsuz ürünlerin kullanımı da yağlı cilde sahip olanlara tavsiye edilebilir.

Sert uygulamalar, cildin zarar görmesine neden olacaktır. Kuru cildin nemli bir hale getirilmesine dikkat edilmelidir. Bu cilt şeklinin su ağırlıklı ve alkolsüz ürünlerle temizlenmesi zorunludur. Yapısı sütten oluşan temizleyiciler bu tip cilde etki edecektir. Şartlara uygun ürünler kullanılmadığında ciltte kızarıklar, tahrişler ve döküntüler meydana gelmektedir.

Yağlı ciltlerin bakımına azami ölçüde özen göstermek tavsiye edilebilir. Bu cilt tipi aynı zamanda sivilce oluşumuna da oldukça yatkındır. Yağlı ciltler, parlak bir görüntü oluşturmaktadır. Yüzdeki parlaklığı dengeli bir hale getirmek ve yüzdeki dengeyi sağlamak için doğru ürün kullanımı son derece önemlidir.

Karma Cilt Tipi

En iyi yüz bakım ürünleri kullanımında karma cilt tipine sahip olanların da dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Karma cilt tipinde, yüzün belirli bölgelerinde kuruluk durumu vardır. T bölgesi olarak adlandırılan kısım ise diğer bölgelere göre yağlı bir özelliktedir. Çene, alın ve burun bölgesi yağlı olduğu için bu durumu göz ardı etmeyen ürünler kullanılmalıdır. Dengeleyici ve soft ürünlerin kullanımı bu cilt tipine de tavsiye edilmektedir. Aksi durumda ciltte tahriş oluşumu ve kızarıklardan kaçınmak mümkün olmayacaktır.

En Kaliteli Yüz Bakım Ürünleri Hangileridir?

Yüzün temizlenmesi ve sahip olduğu problemlerin çözülmesi için pek çok ürün kullanımı mümkündür. Bu ürünlerin yapıları, birbirine kıyasla oldukça farklıdır. Yüz temizleme ve yıkama ürünleri genel olarak üç farklı biçimde üretilmektedir. Bu ürünlerin sahip oldukları formlar şöyledir:

  • Jel temizleyiciler,
  • Köpük temizleyiciler,
  • Süt temizleyiciler.

Doğru yüz temize ürününü tavsiye üzerine kullanmak doğru değildir. Öncelikle cilt yapısını doğru analiz etmek gerekmektedir. Bir uzman eşliğinde cilt türü belirlenerek cilt yapısına uygun ürünler tercih edilmelidir.

La Roche Posay Effaclar

En iyi yüz bakım ürünleri arasında bu ürünü belirtmek gerekmektedir. Yüz yapısında akneye eğilim bulunuyorsa bu ürünün kullanımı doğru olacaktır. Özellikle yağlı bir cilt tipine sahip olanların bu ürünü es geçmemeleri doğru bir tercihtir. Ürünün karma cilt şekline yatkınlığı da belirtilmektedir.

Bu jelin düzenli aralıklarla kullanımı sonucunda, cildin sağlıklı ve mat bir şekle sahip olacağı açıklanmaktadır. Gözeneklerde biriken kirler de ürün sayesinde kısa sürede temizlenmektedir. Akne tedavisinde kullanılan başlıca ürünlerden bir tanesidir.

Eau Thermale Avene Cleanance Gel Nettoyant

En iyi yüz bakım ürünleri arasında yer alan önemli bir üründür. Ürün antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Yumuşak bir formüle sahip olan ürün, içerisinde sabun bulundurmamaktadır. Yağlı ciltleri temizlemek ve yağ oranını dengelemek için ürünün kullanımı önemlidir. Cildin Ph değeri, ürün sayesinde korunmaktadır. Sebum düzenleyici etkisi ile beğeni toplayan bu ürün, ayrıca nemlendirici bir etki oluşturarak cildin zarar görmesini de engellemektedir.

Burt’s Bees Soap Bark & Chamomile Deep Cleansing Cream

Doğal bir ürün arayanların bu ürünü tercih etmesi önerilebilir. Cildin derinlemesine temizlenmesi için ürünün kullanımı etkili sonuçlar vermektedir. Ürünün içerisinde ekinezya bulunmaktadır. Ekinezya sayesinde yüzdeki kara lekeler yok olmaktadır. Ayrıca içeriğinde Aloe vera yer aldığından cildin yumuşamasına da etki etmektedir.

First Aid Beauty Face Cleanser

En iyi yüz bakım ürünleri arasında bu ürüne de bir yer açmak gerekmektedir. Ürünün köpüksü bir yapısı bulunmaktadır. Bu yapısı sayesinde, ürün ekstra hassas bir bakım ve temizleyici ürün sayılmaktadır. Cildinde yenilenmesine yarayan antioksidanı barındırır. Hassas ciltlerin kendini toparlamasını da kısa sürede sağlamaktadır.

Murad Soothing Gel Cleanser

En iyi yüz bakım ürünleri içerisinde Murad ürününü tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Yüzünde Rosacea yani gül hastalığı bulunanların tercih ettiği bir üründür. Gül hastalığı nedeni ile yüzde meydana gelen tahriş ve kızarıkların önlenmesinde oldukça etkili bir üründür. Ürün içerisinde meyan kökü, nane ve goji bulunmaktadır. Cildin sakinleşmesini sağlarken aynı zaman etkili bir şekilde temizlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Algenist Genius Liquid Collagen

Aktif kollajen moleküllere sahip bir üründür. Bitki bazlı bir ürün isteyenlerin tercihleri arasında bulunmaktadır. Cildi aydınlatırken bir diğer özellik olarak da cilde dolgunluk sağlamaktadır. Cildin güçlenmesi için, pek çok maddeye sahiptir. Vegan içeriğe ihtiyaç duyanların kullanması gereken bir üründür.

Doktorların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri

Doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri sıklıkla araştırılan ürünler arasında yer almaktadır. Akne kremlerinin cildi kurutma etkisine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca düzenli olarak güneş kremi kullanımı tavsiye edilmektedir. Maske konusunda kil maskelere önem verilmesi gerektiği ve benzoil peroksit içeren ürünlerden de kaçınılması gerektiği açıklanmaktadır. Alkol bazlı ürünler de dikkat edilmesi gereken ürünler arasında yer alır.

Eczanede Satılan En İyi Cilt Ürünleri

Eczanede satılan en iyi cilt ürünleri araştırılan ürünler arasında yer almaktadır. Bazı eczaneler yüz bakım ürünleri konusuna önem vererek çok sayıda ve çeşitte ürünü satışa sunmaktadır. Eczanelerde satılan ürünler anti aging etkiye sahip ürünler olmaktadır.

Bu sayede yaşlanmayı önleyen ve cildin uzun süre genç kalmasını sağlayan ürünler eczanelerde yer almaktadır. La Prairie Skin Caviar Luxe Cream pek çok eczanede muhtemelen bulamayacağınız bir ürün olmasına rağmen satış rakamları oldukça yüksektir. Yüzü sıkılaştırması ve toparlaması ile bilinmektedir. Ürünün 30 yıllık bir araştırma geçmişi olduğu belirtilmektedir.

En İyi Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

En iyi dermokozmetik cilt Bakım Ürünleri nelerdir sorusuna da sıklıkla rastlanmaktadır. Bu ürünlerin başında Shiseido gelmektedir. Marka 100 yılı aşkın kozmetik ürünleri sektör deneyimine sahiptir. Bir Japon markası olarak Japonların sahip oldukları pürüzsüz cildin kaynağı sayılmaktadır.

Cilt bakımında özel bir formül sunarak kısa sürede etki oluşturmaktadır. Shiseido ürünleri dermokozmetik cilt bakım ürünleri arasında özel bir konumda yer almaktadır. En iyi yüz bakım ürünleri arasında Shiseido üretimlerini unutmamak gerekmektedir.

Hangi Marka Cilt Bakım Ürünlerini Tavsiye Edersiniz?

Hangi marka cilt bakım ürünlerini tavsiye edersiniz sorusuna genel bir cevap vermek doğru olacaktır. Her markanın sunduğu farklı özellikler ve avantajlar bulunmaktadır. Missha Super Aqua serisinin ürünleri tavsiye edilebilir. Bu ürünler biraz pahalı olmasına rağmen son derece kalitelidir. Ayrıca Neutrogena Visibly Clear cilt temizleme jeli de kısa sürede sonuç almak isteyenler için idealdir. En iyi yüz bakım ürünleri listesinde saydığımız altı ürünün de kullanımı tavsiye edilmektedir.

Başa dön