En Ucuz Kasko

En Ucuz Kasko

Kara taşıtı sahiplerinin her yıl yaptırması zorunlu olan Kasko, kaza, çalınma ve yanma başlıkları altında 3 teminatı içermektedir. Araç sahipleri bu 3 teminat tutarlarındı düşürerek en ucuz kasko bedeline razı olmaya çalışıyorlar. Oysa ki aracınızı trafik sigortasının yeterli olmadığı teminatlarda güvence altına alan kasko seçenekleri arasında en ucuz kasko fiyatı veren firmayı tercih etmeleri ne kadar doğru? Hasarsızlık indirimi ile kasko bedeli oldukça düşüyor ama bu indirime sahip olmayanlar için en ucuz kasko nereden alınır? Sorularınıza yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

En Ucuz Kasko Nereden Alınır?

Sigorta şirketlerine kasko yaptırmadan önce epey bir araştırma yapmanız ve en ucuz kasko nereden alınır sorusuna yanıt bulmanız gerekmektedir. Yüksek teminatlar ile en ucuz kasko sigortasını bulabilmeniz ancak araştırmalar sonrasında mümkün olabilmektedir. Bunun için internet üzerinde pek çok sigorta şirketi üzerinden size en ucuz kasko fiyatı sunmayı sağlayan hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanarak kasko sigortası teminatlarını ve fiyatlarını karşılaştırmanız mümkün olabilmektedir.

En ucuz kasko fiyatı için karşılaştırma yapabileceğiniz enuygun, sigortam, koalay, enucuzsigortam ve hesapkurdu isimli web siteleri aracılığı ile kasko fiyat teklifi talep ederek hem fiyatları hem de verilecek olan teminatları inceleyebilirsiniz. Size sunulan kasko fiyatları ve teminatları arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun en ucuz kasko teklifini tercih etmeniz ve kasko bedelini kredi kartına taksit ile ödemeniz mümkün olabilmektedir.

En Uygun Kasko Fiyatları 2020 de Nasıl Alınır?

Aracınızın kasko yenileme tarihi yaklaştı ise hemen en uygun kasko fiyatları araştırmasına başlamanız gereklidir. Her sigorta firmasının sunduğu teminatlar nedeniyle 2020 kasko fiyatı farklı olmaktadır. Peki, En uygun kasko fiyatları 2020 de nasıl alınır? Sorusunu yanıtlamak için kasko nasıl ucuza alınır detaylarına bakalım.

İhtiyari Mali Mesuliyet Limiti Düşüt Tutma

Kasko da ihtiyari mali mesuliyet limiti adı altında bir teminat bulunmaktadır. Her hangi bir hasarda trafik sigortanız hasarı karşılamaya yeterli gelmediği takdirde kaskonuzdaki bu limit devreye girmektedir. Bu limitin düşük tutulması kasko fiyatını düşürür ama bu limiti çok da aşağılara indirmemeniz tavsiye olunur.

Hasarsızlık İndirimi

Hiç kaza yapmamış kişilere % 60’a kadar hasarsızlık indirimi verilebilmektedir ve bu indirim en ucuz kasko fiyatı elde etmenizi sağlar

Teminatların Düşük Tutulması

Kasko içerisinde yer alacak olan ihtiyari sorumluluk, ferdi kaza ve tedavi gideri gibi teminatları düşük tutmak en uygun kasko fiyatları arasında sunulan bir seçenektir. Ancak burada riskleri iyi değerlendirmeniz önemlidir.

Servis Ve İkame Araç Seçenekleri

Aracınızda bir hasar oluşması neticesinde kaskonuz devreye giriyor ise sigortanız size servis ve ikame araç hizmeti sunmaktadır. Kasko fiyat teklifi içerisinde size sunulacak olan bu hizmetin içeriği ve kalitesi kasko fiyatını etkileyen bir faktördür.

Meslek Gruplarına Özel İndirimli Kasko Fiyatları

Sigorta şirketleri çeşitli meslek gruplarına özel kasko indirimi kampanyası yapmaktadırlar. Çoğunlukla Öğretmen, Doktor, Silahlı kuvvetler mensubu kişilere yönelik düzenlenen bu indirim kampanyaları sayesinde en ucuz kasko fiyatı almak mümkün olabilmektedir.

Başa dön