Focus Kapı Seyyar Rampa Sistemleri

Seyyar Rampa

Yükleme rampası çeşitlerinden olan seyyar rampa çözümlerinde de Focus Kapı farkını ortaya koyuyoruz. Seyyar rampa diğer adı ile mobil rampa düzayak fabrikalarda kullanılmaktadır. Yeni nesil fabrika binaları genel olarak gömme tip rampalar için uygun inşa edilmektedir. Ancak eski tip mimariler için seyyar rampa ihtiyacı doğmaktadır.

Mobil rampalar fabrikaların herhangi bir yerinde kullanılabilir. Yükleme nerede ise rampa o bölgeye taşınabilir. Kiremit fabrikaları, mandıra rampası olarak ta kullanılabilmektedir. Seyyar rampa ağırlık merkezinde taşıma lastiği bulunmaktadır. Bu lastik sayesinde rampayı rahat bir şekilde taşınabilir. Bu model rampalara ait daha küçük rampalarda bulunmaktadır. Mini seyyar rampa olarak ta anılan bu rampalar endüstriyel alanlardan ziyade daha ticari alanlarda tercih edilmektedir.

Seyyar rampa ölçüleri genel olarak uzunlukta 10500 mm genişlikte 2000 mm olarak tasarlanmaktadır. Bu ölçülerde tasarlanmış olan rampa yükleme açısına uygun olmaktadır. Rampa zemininde örgülü tel kullanılarak hem zeminde döküntü kalmaması hem de forkliftin batinaj çekmemesi sağlanmaktadır. Rampanın hem ön tarafında hem arka tarafında flap bulunmaktadır. Bu sayede hem rampanın yükleme kısmında hem de boşaltma kısmında çıkabilecek zorluklara karşı önlem alınmış olunmaktadır.

Ayrıca rampa yüksekliği ayarlanabilirdir. Rampanın orta kısmında bulunan manuel kol ile rampa yukarı aşağı yapılarak yükseklik ayarı yapılabilir. Her halukarda forklift kullanıcısının kolay şekilde yükleme yapması öngörüsü ile hareket edilmiştir. İki piston iki ünite bulunan seyyar rampaya enerji seyyar şekilde verilmektedir.

Seyyar rampa fiyatları özellikle demir piyasasının bu kadar hareketli olduğu bir dönemde web sitesine kalıcı olarak yazmak doğru değil. Ancak bilgi olsun istersek bugünün şartları ile 35-40 bin tl gibi fiyatlar ile karşılaşmak mümkün. Araç üzerine 2 rampa birden yüklenerek sevkiyat yapılabilmektedir. Yükleme organizasyonu genel olarak kullanıcı tarafından yapılmaktadır. İndirme bindirme işlemi için vinç organize edilmesi gerekmektedir. Forklift ile indirilmek istenir ise uzun bıçaklı iki forklift ile eş zamanlı hareket ederek indirmek mümkündür. Mobil rampanın çevresine forklift yönünün şaşmaması için korkuluk yapılmaktadır. Focus Kapı olarak seyyar rampa ihtiyaçlarında müşterilerimiz ile birlikte çözüm üretmekten gurur duymaktayız.

Başa dön