Özel Ambulans Ücretleri

Ambulans Ücretleri, Özel Ambulans fiyatları

Özel ambulans hizmetine son zamanlarda bir sağlık tedbiri olarak çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen hasta yakınları özel ambulans ücretleri ile ilgili araştırma yapmaktadır. Özel ambulans hizmeti ve ücretleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Evden hastaneye, hastaneden eve nakil işlemlerinde, şehirlerarası hasta nakil işlemleri için tercih edilen özel ambulans hizmeti, birçok hasta yakını için kurtarıcı olmuştur. Devlet hastanelerinin ambulanslarında oluşan yoğunluk ve belirli çerçevede hizmet vermeleri sebebi ile bu hizmeti özel şirketler vermeye başlamıştır. Özel şirketler kendi bünyelerinde belirledikleri kriterlere göre bu hizmeti vermektedir. Sağlık konusunda ihmallerin insan hayatını büyük oranda tehlikeye atmasından dolayı en önemli hizmetlerden olan ambulans hizmetinin de yeterli ekip ve ekipmana sahip olması gerekmektedir. Özel ambulans seçimi yaparken tercihleriniz tam donanımlı ve uygunluk belgesi olan ambulans şirketlerinden yana olmalıdır.

Özel Ambulans Ücretleri Ambulans Seçimini Nasıl Etkiler?

Özel ambulans ücretleri, ambulans şirketlerinin kendi bünyesinde verdiği hizmete göre belirlenmektedir. Şirketlerde ücretlerin belirlenmesinde etkili olan faktörler şöyle sıralanmaktadır:

• Ambulans içindeki kullanılan ekipmanların çeşitliliği ve kalitesi
• Ambulans hizmetinde görev alan ekibin uzman olması ve tecrübeli olması
• Ambulans hizmetinde görevli ekibin yeterli sayıdan oluşması
• Ambulans servisi için gerekli olan uygunluk belgesinin bulunması
• Hasta nakli yapılacak ise gideceği yerin kilometre mesafesi
• Şehirler arası hasta naklinde mesafenin uzunluğuna bağlı olarak yedek sürücü bulundurulması
• Ambulansların düzenli olarak dezenfekte işlemlerinin yapılması ve hijyenik olması

Bu faktörlerden etkilenerek belirlenen ambulans ücretleri çeşitlilik gösterebilir. Ambulans seçimi yaparken hastaya uygun ve konforlu, şehirlerarası nakil yapılacaksa uzun yolculuğa dayanıklı ambulanslar tercih edilmektedir. Ambulans şirketleri tarafından belirlenen ücretler hizmet alınan il, gidilecek mesafe gibi etkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Özel Ambulans Ücretleri 2020

Özel ambulanslar ülkemizin içinde bulunduğu salgın sebebi ile çok ihtiyaç duyulan bir hizmet haline gelmiştir. Bu sebeplerden dolayı şirketlerin yaşadığı ambulans hizmeti yoğunluğu, belirlenen ücretleri de etkilemektedir.

2020 özel ambulans ücretleri her ilde farklılık gösterse de genel kriter olarak belirlenen fiyat tarifesi ile ücret başlangıcı yapılır ve gidilen kilometreye göre ücrette artış yapılır. Şirketler hasta taşımada genel olarak bu standardı kullanmaktadır. Örnek olarak A firması açılış ücreti 120 TL, şehir içi gidilen kilometre başı 5 TL şeklinde bir tarife belirleyebilir. Şehirler arası verdiği hizmette ise açılış ücreti ve kilometre ücreti daha düşürülerek fiyat belirlenir. Türkiye genelinde özel ambulans ücretlerinin illere göre açılış ücreti 110 TL ile 180 TL arasında değişmektedir. Kilometre ücreti ise şehir içi mesafelerde ortalama ücret 5 TL, şehirlerarası mesafelerde ortalama ücret 3,5 TL olarak görülmektedir. Bölgelere göre ve hastanızın özelliklerine göre dikkat etmeniz gereken ihtiyaçları göz önünde bulundurarak özel ambulans seçimi yapmanız doğru olacaktır.

Başa dön