Paylaşımlı Ofis (CoWorking) Ne Demek? Neden Uygun Fiyatlı?

Paylaşımlı Ofis (CoWorking)

Son dönemlerin en çok merak edilen konularından birisi paylaşımlı ofis (coworking) ne demek sorusudur. Paylaşımlı ofis nedir? Kimler paylaşımlı ofis kullanır? Paylaşımlı ofis için hangi şartlara uymak gereklidir? Neden uygun fiyatlı bir alan seçimdir?

Paylaşımlı ofisler gelişen toplumsal sürecin akabinde iş hayatında yaşanan köklü değişikliklerden birisidir. Özellikle çalışma ortamı için ayrıca ofis masrafından kaçınan ve sadece işe odaklanabileceği yerler arayan kişiler için muhteşem fikirdir. Peki ortak çalışma alanları için işleyiş nasıldır? Aslında sorunun cevabı, her kişinin çalışma düzeni ile alakalıdır. Kişi öncelikle nasıl bir ofise ihtiyacı olduğunu belirler, sonrasında bu ofise ne sıklıkta ihtiyaç duyacağını belirler ve sonrasında bu alanlardan faydalanır. Çağın getirdiği belki de en mükemmel kolaylıklardan birisidir. Neden mi, gelin bütün özellikleri ile paylaşımlı ofisleri inceleyelim:

Paylaşımlı Ofis (Coworking) Özellikleri

Normal ofis kiralayarak ihtiyacınızdan çok fazla süre için kira ödemekten sizi kurtarır. Kiralamak istediğini alan için bir süre belirlersiniz ve bu süre içinde işinizi görürsünüz. Hal böyle olunca bir ay boyunca ödenecek kira bedelinin çok altında bir rakamlar aslında ofis sahibi olmuş olursunuz.

Paylaşımlı Ofis (Coworking) için ister günlük ister saatlik kiralama yapın. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış.

Özellikle belirli bir iletişim ağı kurmak amacı ile çalışan işletmeler için doğal iletişim alanı olur. Çünkü aynı saatler içerisinde bu alanda başka işletmeler de çalışma yürütmektedir.

Kiraladığınız alan için internet ya da diğer teknolojik cihaz gereksinimleri hazır edilir. Bu konuda asla sıkıntı yaşamazsınız. Aslında normal ofislerdeki fatura ödeme derdini de bir kenara bırakmış olursunuz.

Bu ortak çalışma alanlarının ofislerden farkı yoktur. Ortak kullanılan mutfaklarda çayınızı alabilir ve ofis konforunu daha uygun maliyetle yakalayabilirsiniz.

Toplantı ihtiyacınızı karşılayacak kiralık toplantı odaları bulunmaktadır. Bu şekilde çalışma arkadaşlarınız ile işleyişi aksatmadan çalışmanız mümkün.

Paylaşımlı Ofis (Coworking) için tam not almış bir profesyonel ofis demek mümkün. Çünkü girişte yer alan resepsiyon daima gelen misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlar. Alan içerisinde daima temizlik işleri düzenli şekilde yürütülür. Bu sayede kendi ofisinizde ödeyeceğiniz temizlik, personel gibi birçok maliyetten feragat etmiş olursunuz.

Başa dön