Türkiye’ de Saç Ekimi Ekonomisi

Türkiye'de Saç Ekimi Ekonomisi

Türkiye’de saç ekimi ekonomisi son yıllarda izlenen grafikte oldukça hareketli bir seyre sahiptir. Özellikle sağlık turizmi açısından sahip olunan kapasite Türkiye için her geçen gün artmaktadır.

Avrupa ve Afrika ülkelerinin sağlık konusunda ilerleme kaydedemediği açıktır. Sağlık yaşamdan kurtulmak isteyen ya da sağlık noktasında yardım almak isteyenler son yıllarda Türkiye’ ye yönelmişlerdir. Bunun en önemli sebebi Türkiye’ nin sağlık konusunda teknoloji dahil tüm gelişmeleri yakında takip etmesi ve uygulamasıdır. Bu sebeple her yıl ciddi anlamda turistik ziyaret sadece sağlık alanında gerçekleşmektedir.

Saç Ekimi

Peki sağlık turizmi dikkate alındığında en çok ziyaretçi hangi alanda olmaktadır? Türkiye’ de saç ekimi ekonomisi hangi şekilde canlı kalmaktadır? Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için Türkiye neden önemli bir merkez haline gelmiştir?

Türkiye’ de Saç Ekimi Yaptırmak İsteyenler İçin Başlıca Sebepler

Saç ekimi dünya genelinde oldukça zahmetli ve dikkat isteyen bir iştir. Bu zorluğunun yanında maliyeti yüksek ve devamlı gelişmiş teknolojinin de takibi söz konusudur. Baş kısmı hassas olduğu için yapılan bu cerrahi işlemin de aynı ölçüde hassas olması gerekmektedir.

Türkiye’ de yapılan sağlık yatırımları yıllar içerisinde meyvesini vermiş ve dünyanın her yerde aradığı sağlık kapısı Türkiye olmuştur. Bunun en önemli sebebi gelişmiş sağlık tedavileri ve yöntemlerini dünyadan çok ileri seviyede daha uygun fiyatlara yapılmasıdır. Türkiye saç ekim işinde ilk dünyaya açıldığında genel rakamların üçte biri kadar fiyat sunmuştur. Bu işlem için ilk talep Araplardan gelmiştir. Araplar’ da yayılan saç ekim kültürü Türkiye başarısı ile duyulunca dünyada Türkiye odak nokta olmuştur. Özellikle son dönemlerde en çok gelen kişiler Avrupa’ dan olmaktadır. Avrupalıların Türkiye’ ye saç ekimi için geldikleri sayı Arapları katlamıştır.

Türkiye’de saç ekimi işlemi uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Oysa Avrupa bu işlem uzmanlar tarafından değil basit sağlık merkezlerinde hemşireler tarafından yapılmaktadır. Maliyetleri düşüren bu çalışmalar Avrupa’ da yayılmaya başlamıştır. Türkiye’ de ortalama 2 bin 500 avro gibi rakamlarla yapılan saç ekimi işlemi dünya genelinde takdir toplamaktadır.

Başa dön