Türkiye'nin En İyi Sanal Ofis, CoWorking Paylaşımlı Ofis Firmaları

Türkiye’nin En İyi Sanal Ofis, CoWorking Paylaşımlı Ofis Firmaları

En iti ofisler, Sanal ofis, Paylaşımlı ofis, Coworking

Dünya üzerinde pek çok insanın faaliyet gösterdiği iş kolu benzerlik göstermektedir. Sanal ofis programları ve coworking uygulamaları meslek ve uğraş alanları bakımından ortak özelliği bulunan kullanıcıları bir araya getirmeye yarayan online bir platformdur. Sanal ofis kullanıcıları tek bir birey olabileceği gibi, iki ve ya daha fazla kişiden de oluşabilir. Zaman, mekan ve gerek olmadığı halde tüm sanal ofis saatlerini kullanmak yerine, ne kadar kalınacaksa o kadar sistemde kalınarak çok yönlü tasarruf sağlamak mümkündür. Bu sayede çok kullanan çok, az kullanan az ödeyerek adil bir ücretlendirme yapılabilmetedir. Mekan sınırlamasının olmaması ise Türkiye’nin herhangi bir yerinden ve ya dünya üzerindeki herhangi bir noktadan dilediğiniz an sanal ofis sistemine bağlanabilme kolaylığıdır. Tıpkı video konferans sisteminde olduğu gibi iş planı, sunum, tanıtım ve muhasebe departmanları ile alakalı tüm iş ve işlemler kilometrelerce mesafeden yürütülebilmektedir.

Sanal ofis uygulamalarının kullanıcılarına sunduğu bir başka hizmet avantajı ise 3000’den iş çeşitliliği ile sektörel alternatiflerin çok sayıda olmasıdır. Yani sadece endüstri, ticaret ya da moda gibi popüler alanlarda değil insanoğlunu ilgilendiren hemen her alanda bu sistemlerini kullanarak iş ve işlemleri yürütmek mümkündür.

İhtiyaç duyulacak kadar kullanım alternatifi sayesinde günlük, haftalık, aylık hatta yıllık rezervasyon yöntemi seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İlişikli bulunduğunuz müşteri, paydaş ve anlaşma tarafları ile yapacağınız fiziksel görüşmelerde lokal ofis kullanımı seçeneklerinden size en uygun olanı değerlendirebilirsiniz. Büyük bir ofisin tamamı ya da aynı büyük ofisteki masanın bir bölümü ve kişi sayısına göre ayrılan sandalyeler gibi.

Sanal ofis uygulamaları sadece müşterilerin değil, mevcut iş yerlerini ve faaliyet alanlarını daha verimli kullanmak isteyenleri de kazançlı çıkaracak bir uygulamadır.

Ülkemiz genelinde sanal ofis hizmeti veren popüler firmalara baktığımızda;

  • Kağıthane Dap Ofis Vadisi Kiralık (İstanbul)
  • Arma Plaza Kiralık Sanal Ofis (İstanbul)
  • Skylanda İstanbul Kiralık Sanal Ofis (İstanbul)
  • Aykaç Plaza Kiralık Sanal Ofis (İstanbul)
  • Halkalı Rota Ofis Kiralık Sanal Ofis (İstanbul)
  • Vague Businnes Center Kiralık Sanal Ofis ( İstanbul)
  • Torun Center Kiralık Sanal Ofis  ( İstanbul)
  • Maltepe Ofisim İstanbul Kiralık ( İstanbul)
  • Ataköy Towers Kiralık Sanal Ofis ( İstanbul)
  • Veko Giz Plaza Kiralık Sanal Ofis ( İstanbul)

Galata’da bulunan sanal kiralık ofisler derken sırf metropol kent İstanbul için pek çok sanal ofis hizmeti veren kurum bulunmaktadır. Bu hizmeti ülke genelinde düşündüğümüzde her açıdan pozitif dışsallığa sahip özelliklerinin olduğunu görüyoruz. Örneğin gereksiz kaynak kullanımının en aza indirilmesi, benzer faaliyetlerin bir yerden sürdürülerek, bilgiye ulaşımın ve taraflar arası iletişim kolaylaşması gibi. Sanal ofis uygulamasının bir diğer avantajı da ortak kullanımın getirdiği kar zarar paylaşımıdır. Merkezi alanlarda faaliyet göstermek müşteri kitlesinin size ulaşmasını desteklese de madalyonun diğer yüzüne de bakmak gerekir. Lüks semtlerde eğer ofis kullanıcıya ait değilse kira bedellerinin yüksek olması ağır mali yükler getirebilir. Bu nedenle ofis ortamlarını boşken değerlendirmek, kira, fatura ve vergi gibi iş yeri konutu masraflarının azaltılmasında hatta tamamen ortadan kaldırılmasında kaynak oluşturacaktır

Başa dön