Ucuz Sigorta Yaptırmanın Püf Noktaları

Ucuz Kasko Sigorta Yaptırma

Ucuz sigorta yaptırmanın püf noktaları nelerdir diye düşündünüz mü hiç? Araç kasko bedelleri her dönem araç sahipleri için büyük soru işareti olur. Peki ucuz kasko nasıl yaptırılır? En uygun kasko bedeli nasıl ayarlanır? En ucuz kasko nasıl yaptırılır?

Sigorta bedelleri eğer araştırma yapılmadan başvuru yapılmışsa oldukça yüksek rakamlarda seyredebilir. Kasko fiyatları ile ilgili iyi bir fiyat araştırması yapmak hizmeti en uygun hali ile almanızı sağlayacaktır. O halde kasko işlemi öncesi fiyat teklifi alırken dikkat edilmesi gereken kalemler nelerdir?

Araçların özellikler sigorta yaptırırken birden fazla fırsat ve kolaylık sağlayabilir. İşte bu noktada başvurulması gereken birçok yöntem olabilir. Aracınızın kasko süresi doluyor ve yeni sigorta işlemi yaptıracaksınız mutlaka şu hususlara dikkat etmenizde fayda var:

Ucuz Sigorta Yaptırmanın Püf Noktaları

Doğru Kıyas Edin

Öncelikle sigorta yaptırmadan farklı firmalardan mutlaka fiyat teklifi alın. Bu fiyat teklifleri için verilecek hizmet kalemlerini tek tek karşılaştırın. Aynı hizmet kalemleri var mı, eksi ve artılar nelerdir kontrol edin.

Kampanya Takibi Yapın

Ucuz kasko yaptırmak için en önemli noktalardan birisi yapılan indirim kampanyalarıdır. Fiyatlarda ciddi fark ortaya koyan bu kampanyalar herkesin hususi olarak takip etmesi gereken bir noktadır. Her kampanyada farklı bir süreç izlenebilmektedir. Kampanya kapsamına bakarak sizin için avantaj olan her hususu değerlendirmelisiniz. Aracınızın yaşını, modelini, markasını her zaman kampanyalar için değerlendirmelisiniz. Bu noktada her araç sahibi farklı avantajlar sağlayabilir. Tabi kasko firmalarının da sunduğu avantajlar her zaman değişkenlik gösterecektir. Her firma kendi kampanyasını belirleyecek ve indirim oranlarını belirleyecektir. Siz de bu sayede kendi bütçenize en uygun rakamlarla aracınızı sigortalatabilirsiniz.

Hasarsız Araçlar İçin Avantajı Değerlendirin

Bazı kasko kampanyalarında özellikle hasarsız araçlar için ciddi öncelikler tanınır. Hasarsız araç sahipleri bu kampanyaları takip ederse, ucuz sigorta yaptırma imkanına sahip olurlar. Normal sigorta bedelinden neredeyse 400-500 TL aşağıda ödeme yapma hakkı yakalayanlar da olmaktadır. Bu sebeple mutlaka aracınızın bütün özelliklerini değerlendirecek her kampanyayı değerlendirin.

İnternet Sitelerinin Fiyatlarını Kontrol Edin

Sigortam.net gibi büyük internet sitelerinin fiyatlarını muhakkak kontrol edin ve pazarlık edin.

Başa dön